religia.tv


religia.tv Aktualności    Fundacja Kasisi Szymona Hołowni

Tematy dnia

rss

  • A-
  • A+

Fundacja Kasisi Szymona Hołowni




Dodaj Komentarz

Musisz się zalogować, żeby dodać swoją wypowiedź.
Zamknij okno

17.05.2013

Fundacja Kasisi Szymona Hołowni

fot. Mateusz Hołownia


Kilka tygodni temu Szymon Hołownia założył Fundację Kasisi, która pomaga w prowadzeniu domu dla 250 osieroconych i chorych dzieci w Zambii. Sierociniec w Kasisi prowadzony przez Siostry Służebniczki Maryi Niepokalanej działa wyłącznie dzięki ofiarności ludzi dobrej woli i nie ma żadnego wsparcia ze strony państwa zambijskiego.


 

"Przyjeżdżam do Kasisi dostatecznie długo, by mieć pewność, że każdy cent jest tu wydany optymalnie. Odpowiada mi filozofia tego miejsca – a naśladowanie Angeliny Jolie, wykorzenianie dzieci z ich afrykańskiego domu przez adopcje do zachodnich rajów do niczego nie prowadzi. Zamiast fundować im traumę bycia emigrantem, trzeba zrobić wszystko, by tu, gdzie są, stali się mądrymi, wrażliwymi, kochającymi ludźmi, którzy będą zmieniał swój kraj tak, by nieszczęścia było w nim coraz mniej. W ten sposób „kapitał“, który weń zainwestujemy będzie procentował o wiele dłużej niż w życiu jednego pokolenia" - mówi Hołownia.

 

Podstawą działania Fundacji jest modlitewny i finansowy „crowdfunding”. Fundacja, organizując wsparcie dla Kasisi chce prosić wielu o niewiele.

 

"Zlecenie stałe na dziesięć (jak kogoś stać – dwadzieścia czy pięćdziesiąt) złotych miesięcznie i dziesiątka różańca dziennie za dzieciaki i za Siostry to wszystko czego potrzeba nam do szczęścia" – dodaje Hołownia.

 

Fundacja ma być miejscem spotkania i aktywności wszystkich tych, którzy zamiast użalać się nad złem tego świata, wolą wziąć sprawy w swoje ręce i po prostu działać na rzecz tego, aby wspólnie wygenerować jak najwięcej dobra.

Fundacji przyświeca idea, że „ten świat został tak urządzony, że każdy ma coś, ale nikt nie ma wszystkiego”. "Dzieci z Kasisi nie potrzebują litości. My możemy podzielić się z nimi tym, co mamy, one podzielą się z nami. Pomaganie to szczęście płynące z tego, że dając coś komuś zyskuje się kompletnie nowy świat. A Kasisi to miejsce kipiące życiem i szczęściem, szczęśliwa wspólnota sióstr i szczęśliwe dzieci. Nie zawsze zdrowe, prawie zawsze pod finansową kreską, ale promieniujące takim szczęściem, że absolutnie każdy kto tu przyjeżdża, myśli tylko o tym, kiedy będzie mógł tu wrócić" – mówi Hołownia.

 

Już wkrótce uruchomiona zostanie pełna wersja strony Fundacji www.fundacjakasisi.pl, na której znajdą się różne projekty pomocy dla Kasisi. Natomiast już dziś można dołączyć do Fundacji za pośrednictwem jej profilu na fb.

 

Zarówno na stronie Fundacji jak i na profilu fb można znaleźć nr konta, na które można przekazywać darowizny na rzecz podopiecznych Fundacji Kasisi.

 

Fundacja Kasisi

 

Zobacz także: Zwiastun i informacje  o filmie "18 kg", zreazlizowanym w Kasisi

Najbliższa emisja filmu "18kg" na naszej antenie 26 maja o godz. 16.05, kolejna 1 czerwca o 20.00.

 

Fot. Mateusz Hołownia

Foto

petra

IP 89.71.1***

Trzeba za tą inicjatywę pochwalić Szymona. Musze powiedzieć, że się tego po nim, nie spodziewałem. I jestem miło zaskoczony.

2013-05-17 12:32

Foto

Edigna

IP 188.137***

Szymon od dawna pomaga w Kasisi! i Chwała Mu za to ! Bardzo Go cenie! Wszystkiego dobrego Szymon! Rita

2013-07-24 18:07

Logowanie z religia.tv



Logowanie z Facebook





Telewizja Religia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Internautów na stronach serwisu religia.tv oraz zastrzega sobie prawo do usuwania treści zabronionych prawnie, obraźliwych lub naruszających zasady współżycia społecznego.
Link: http://religia.tv/index.php?typ=news&id=3279
E-mail:
Podpis:
Uwagi:
Pole
Zamknij okno
Link: http://religia.tv/index.php?typ=news&id=3279
Opis problemu:
Podpis:
Zgo
Zamknij okno

Na skróty

Aktualności

Oglądaj nas

Programy

Filmy

Polecamy

O nas

Jesteśmy na

About us

Oglądaj nas: N N Cyfra Polsat Dish inne sieci
Copyright © religia.tv 2010 - 2011 Polityka prywatności Regulamin Regulamin „materiały użytkowników”